REINTEGRATION AWARDS 2011


De Winnaars:
1. de juryprijzen:
Voor de tweede juryprijs werd het project “Samen Deskundig” geselecteerd. Veel is reeds geschreven en verteld over ervaringsdeskundigheid binnen de geestelijke gezondheidszorg in Vlaanderen. Het AZ Sint-Jan in Brugge zette alles om in de praktijk en trok een ervaringsdeskundige aan. Deze bouwt de brug tussen patiënten en professionals. De jury vond dit een mooi staaltje van samenwerking tussen patiënt, zorgverstrekker, ervaringsdeskundige en familie- en patiënten-organisaties.
De eerste juryprijs is uitgereikt aan de Werkgroep “Ervaringsdelen en Destigmatisering”. Het project is opgezet vanuit het aanloophuis POCO LOCO uit Gent. Poco Loco is een ontmoetingsplaats voor mensen met psychische problemen en is opgestart vanuit heel wat partners uit de Gentse regio. De werkgroep stelt zichzelf voor als een project “waar mensen hun stem laten horen. Hun stem die een wereld van verschil kan betekenen”. Via voordrachten werken de patiënten mee aan de positieve beeldvorming over psychische problemen. De leden van de werkgroep zetelen in verschillende zorgvernieuwende projecten in het kader van de vermaatschappelijking van de zorg en laten ook op beleidsniveau hun stem horen. “Vormen en gevormd worden” onderhoudt de kwaliteit van het project en het enthousiasme van de deelnemers.
 De jury beoordeelde dit project als een sterk kwaliteitsvol project, degelijk onderbouwd met nadruk op reïntegratie en positieve beeldvorming.

2. de publieksprijs:
Deze prijs is door de bezoekers aan de Reïntegratiebeurs eveneens toegekend aan de Werkgroep “Ervaringsdelen en Destigmatisering”.

De Projecten:
Hieronder vind je een overzicht van alle in 2011 ingediende projecten, klik op de projectnaam voor meer informatie.

Les Colombiers

Vzw Carpe Diem - Linda Van Brussel - lindavanbrussel@skynet.be - www.lescolombiersbredene.be

Samen Deskundig

AZ St. Jan AV Brugge-Oostende - Ruddershove 10, 8000 Brugge - Pierre Belpaire (ervaringsdeskundige Paaz-dienst) - 0491/07 31 17 - pierre.belpaire@telenet.be

Spelotheek Dobbeltje

VZW Emmaus Beschut Wonen De Sprong - Zoerselsteenweg 69A, 2980 zoersel - Dorien Ooms (begeleider activering) - 03/385 45 06 - 0492/27 45 44 - dac.kameleon@emmaus.be - www.bwdesprong.be - www.zoersel.be/spelotheek

Locomotions

Psylos vzw - Valkerijgang 26, 3000 Leuven - Joëlle Vekemans (sporttechnisch directeur) - 016/22 04 15 - 0479/78 32 61 - jvekemans@psylos.be - www.psylos.be

De Killiaanwandeling

Beschut Wonen ESTE - Kerkstraat 44, 2570 Duffel - André Deblonde (psycholoog) - 015/30 47 97 - andre.deblonde@emmaus.be - www.emmaus.be

Op-Stap

Jobcentrum Westvlaanderen - Koolkampstraat 24, 8830 Gits - Christel Witgeers (projectmanager, arbeidsbegeleidster) - 059/24 22 59 - christel.witgeers@jobcentrum.be - www.jobcentrum.be

’t een & ’t ander

PZ Heilig Hart - Poperigseweg 16, 8900 Ieper - Bruno Libbrecht (diensthoofd Ergo 2, coördinator winkel) - 057/23 91 11 - bruno.libbrecht@hhi.gzbj.be - www.teenentanderieper.be - www.hhartieper.be

Staptocht in de Pyreneeën

De Sleutel - Jozef Guislainstraat 43a, 9000 Gent - Griet Coghe (afdelingshoofd) - 09/342 88 01 - griet.cogge@fracarita.org - www.desleutel.be

Kunstencollectief MengelMousse

PC Sint-Norbertushuis - Stationsstraat 22c, 2570 Duffel - Heidi Hosteaux, Anne Dekerk (ergotherapeut/psycholoog) - 015/30 48 31 - de.ceder.ergo@emmaus.be - anne.dekerk@emmaus.be

Werkgroep Ervaringsdelen en Destigmatisering

Aanloophuis Poco Loco - Lange Violettestraat 209, 9000 Gent - Jochen Van den Steen (begeleider avtivering) - 0472/11 64 44 - jochen@aanloophuispocoloco.be - www.aanloophuispocoloco.be

De Vullaert; deel uitmaken van een groots dorpsgebeuren

PC Sint-Amandus - Reigerlostraat 10, 8730 Beernem - Anita Scheepmans, Jeroen Degryse (stafmedewerker patiënzorg/sportverantwoordelijke) - 050/79 95 22 - 050/79 95 28 - anita.scheepmans@fracarita.org - jeroen.degryse@fracarita.org - www.amandus.be

Schoonheidssalon ‘La Bella Vita’

Dagactiviteiten- en arbeidszorgcentrum De ‘Witte Hoeve’ - Valk 39, 9111 Belsele - Alda Verbeek, Stephan Debruyne, Kelly Auman, Guido Lissens  (hoofd vaktherapieën/coördinerend psychiater Witte Hoeve//therapeutisch directeur)
03/776 50 99 - 03/776 00 41 - 03/776 50 99 - 03/776 00 41 - alda.verbeek@hieronymus.be - stephan.debruyne@hieronymus.be - witte.hoeve@hieronymus.be - guido.lissens@hieronymus.be - www.hieronymus.be

Contro Il Bullismo (anti-pesten)

vzw Samenwerkingsverband De Bolster - Groeningepoort 4, 8500 Kortrijk - Rita Wietendaele (coördinator) - 056/24 52 10
rita.wietendaele@beschutwonendebolster.be - www.beschutwonendebolster.be

ZOWE, Zorg en Werk

GOB de Ploeg vzw - Duinstraat 76, 2060 Antwerpen - Kristien Smet (projectmedewerker) - 03/633 86 00 - kristien.smet@deploeg.be - www.deploeg.be